sobota, 28 grudnia 2019

Auto w abonamencie - na czym to polega?

Auto w abonamencie - na czym to polega?


Autor: Ania Wilczak


Auto w abonamencie? Dla niektórych może to zabrzmieć co najmniej dziwnie, jednak tak samo jak telefon można wziąć w abonament także samochód.


Najłatwiej to sobie porównać właśnie do telefonu. Mając usługę abonamentową klient nie musi się martwić o pakiet rozmów, sms-ów i internetu - wszystko to zapewnia mu operator telekomunikacyjny. Tak samo jest w przypadku wzięcia auta w abonament. Klient nie musi się martwić o ubezpieczenie i serwisowanie, bo zrobi to za niego firma.

Zalety auta w abonament
Jedyne, o czym trzeba pamiętać to tankowanie i uzupełnianie płynu do spryskiwaczy
Mając auto wzięte w abonament i płacąc za niego miesięcznie określoną stawkę, nie trzeba martwić się o takie kwestie jak serwisowanie i ubezpieczenie, tym wszystkim zajmie się firma, która udziela abonamentu.

Ceny aut są bardzo wysokie, więc warto płacić mniej
Na zakup nowego czy nawet używanego samochodu nie każdy może sobie pozwolić. Z kolei wzięcie kredytu na zakup pojazdu nie każdemu odpowiada ze względu na konieczność posiadania wieloletniego zobowiązania. Samochód w abonamencie to natomiast stosunkowo niska comiesięczna rata za użytkowanie pojazdu, do której możemy zobowiązać się na 3-4 lata, a po tym okresie zrezygnować z usługi, wykupić auto lub wymienić je na nowe przedłużając tym samym umowę abonencką.


Koszty wynajmu auta
Samochód w ofercie abonamentowej można już dostać w cenie kilkuset złotych miesięcznie, w zależności od wybranego modelu, zdeklarowanego limitu kilometrów, wysokości wpłaty własnej czy innych dodatkowych opcji . Obecnie oferta abonamentowa oferowana jest przede wszystkim przedsiębiorcom, choć można już spotkać oferty dedykowane osobom prywatnym.


Długość abonamentu
Czas trwania umowy abonamentowej może wynosić od roku do 5 lat. Oczywiście im dłużej będzie auto użytkowane, tym rata będzie proporcjonalnie niższa.


Podsumowując, wzięcie auta w abonament jest już codziennością i pozwala cieszyć się nowym autem w przystępnej cenie. Warto również podkreślić, że wiele wypożyczalni samochodów obecnie ma w ofercie wynajem długoterminowy, który pozwala na użytkowanie wybranego pojazdu przez wiele miesięcy, co jest korzystną opcją dla osób prywatnych, które w danej lokalizacji nie mają możliwości skorzystania z oferty abonamentowej.

Jeśli natomiast korzystamy z pojazdu sporadycznie, a zakup nowego samochodu nie wchodzi w grę, wato rozważyć możliwość wynajmu auta na dni czy tygodnie – wtedy tylko, kiedy faktycznie potrzebujemy z niego korzystać. W każdym większym mieście znajduje się wypożyczalnia samochodów, w której znajdziemy ofertę odpowiadającą naszym potrzebom

Abonament czy wynajem to obecnie opcje, które pozwalają na lepsze dopasowanie oferty do sposobu użytkowania przez nas pojazdu, co jednocześnie pozwala na bardziej efektywne wydatkowanie pieniędzy na samochód.


Interesuje cię wynajem auta? Polecamy: wypożyczalnia samochodów - rezerwuj online

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Auto w abonamencie - nowa forma finansowania nowego samochodu

Auto w abonamencie - nowa forma finansowania nowego samochodu


Autor: Marek Adamczyk


Branżę motoryzacyjną czekają rewolucyjne zmiany. Będą to nie tylko zmiany napędów na coraz bardziej ekologiczne, ale także zmiany podejścia konsumentów do sposobu finansowania nowego samochodu


Nowy sposób finansowania nowego samochodu

Obserwujemy tendencję wycofywania się z rozwiązań, które wiążą konsumenta z usługą na wiele lat. Dotyczy to zarówno kredytów, jak i wieloletnich umów leasingowych. Ogólnie można mówić o spadku zainteresowania umowami długoterminowymi np. na telewizję kablową, telefon czy internet.

Model miesięcznej subskrypcji, z której można się wycofać, jeżeli zmieni się zdanie, wypiera dotychczasowe formy umów. Dzięki takiej formie konsument ma możliwość zmiany usługodawcy lub produktu.

W branży motoryzacyjnej ta tendencja jest także zauważalna. W ostatnich latach pojawiło się wiele firm oferujących auta na minuty. Rozwiązanie cieszy się dużą popularnością, co świadczy o zmianie w podejściu do posiadania samochodu. Przybywa kierowców, którzy nie muszą mieć samochodu na własność. Kierowcy także zaczynają rozglądać się za innymi możliwościami finansowania auta bez konieczności wiązania się umową na wiele lat.

W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem staje się samochód na abonament z krótkotrwałą 12-miesięczną umową. Jest to model już sprawdzony w Europie Zachodniej, a zwłaszcza we Francji. Abonament kojarzący się raczej z rynkiem telekomunikacyjnym na dobre zagościł w świadomości konsumentów. Abonament płacimy już za serwisy oferujące muzykę czy filmy i seriale, a także siłownię lub basen. Przyszła pora na to, aby ten trend dotyczył także rynku motoryzacyjnego.

Problemy związane z usterkami i naprawą auta z głowy.

W 2018 roku w Polsce zarejestrowano ponad 1,5 miliona samochodów. Tylko ⅓ z nich stanowiły samochody nowe. Większość z tych aut została zakupiona przez firmy.

Do tej pory nie było korzystnej oferty dla klientów indywidualnych. Z braku opcji decydowali się oni na zakup używanego samochodu, często wieloletniego. Efektem tego jest wysoki średni wiek samochodów poruszających się po polskich drogach.

– Posiadanie samochodu to nie tylko koszt, ale także szereg komplikacji. W przypadku nowego auta mogą to być długi czas oczekiwania na wybrany w salonie model oraz utrata wartości pojazdu. Natomiast auta używane, nawet jeśli kupione w dobrym stanie technicznym, z upływem kolejnych kilometrów zaczynają się psuć. Abonament jest rozwiązaniem tych problemów. W ramach stałej miesięcznej opłaty kierowcy zyskują możliwość jazdy nowym samochodem, a dodatkowo zdjęte zostają z nich wszystkie niedogodności związane z posiadaniem pojazdu; takie jak przeglądy lub koszty ewentualnych napraw – mówi Damian Ciesielczyk.

Nowe auto prosto z linii produkcyjnej w umowie abonamentowej na 12 miesięcy

Umowy abonamentowe na nowe samochody mogą być zawierane na zaledwie12 miesięcy. Daje to dużą elastyczność w doborze auta do indywidualnych potrzeb. Zmiana okoliczności życiowych pozwala na wymianę samochodu po roku na inny.

Np. w przypadku narodzin dziecka po zakończeniu 12-miesięcznej umowy z łatwością można wymienić auto na rodzinne.

Auta dostępne w Galeriach Handlowych

Kolejną nowością na rynku i udogodnieniem jest obecność punktów sprzedaży w galeriach handlowych. Poszukiwanie i wybór optymalnego samochodu do tej pory wiązało się z odwiedzinami kilku salonów i spędzaniu długich godzin na przeszukiwaniu ofert w internecie.

Możliwość przejrzenia pełnej oferty samochodów z różnych segmentów podczas wizyty w galerii handlowej jest rewolucyjnym pomysłem, który będzie dużym ułatwieniem dla konsumentów.

Do każdej wybranej wersji i modelu samochodu można dobrać opcje dodatkowe. Dodatkowy pakiet kilometrów, opony zimowe i ubezpieczenie. Pozostaje jeszcze weryfikacja zdolności finansowej i w przeciągu kilku dni auto jest dostarczane do wybranego punktu odbioru.


Sprawdź ofertę aut na abonament

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Jak zaoszczędzić wynajmując samochód?

Jak zaoszczędzić wynajmując samochód?


Autor: Ewa Skowrońska


Obecnie coraz więcej osób decyduje się na wynajem samochodu. Tu powstaje pytanie dlaczego korzystniej jest wynająć auto niż eksploatować własne? Prawdopodobnie dlatego, że wynajem samochodu to teraz usługa znacznie tańsza niż jeszcze kilka lat temu.


Zmiana cen związana jest bezpośrednio z faktem, że wokół nas powstaje coraz więcej wypożyczalni aut. Dlatego też wypożyczalnie, aby przyciągnąć klienta muszą zainteresować go atrakcyjnymi cenami, gratisami czy kuszącymi promocjami.

Zanim jednak zdecydujemy się na wynajem warto przeczytać, kilka porad dzięki którym możemy sporo zaoszczędzić wynajmując samochód.

1. Bardziej opłaca się wynająć auto na dłuższy okres czasu

Kiedy już zdecydujemy się na wynajem, warto wziąć pod uwagę fakt, że zawsze bardziej opłacalny jest wynajem samochodu na dłuższy okres. Finansowo lepiej opłaca się wynająć auto na cały miesiąc niż wynajmować je kilka razy po siedem dni. Im dłuższy okres wynajmu, tym niższa dzienna stawka za wypożyczenie samochodu.

2. Na wakacje wybierz busa

Jeżeli planujemy wyjazd na wakacje albo inną podróż w licznym gronie i na sto procent nie zmieścimy się wszyscy w jednym aucie osobowym, warto rozważyć wynajęcie busa.

Wypożyczalnie posiadają już w swojej ofercie długoterminowy wynajem aut tego rodzaju. Z punktu widzenia finansów, wypożyczenie busa jest bardziej opłacalne niż wynajem dwóch aut osobowych.

3. Zawsze porównuj oferty wypożyczalni

Porównując oferty wypożyczalni szybko możemy zauważyć spore różnice w cenie i warunkach wypożyczenia, np. kaucja, limit kilometrów i opłaty dodatkowe.

4. Dobierz auto do swoich potrzeb

Jeżeli wynajmujemy auto, bo chcemy poruszać się w warunkach miejskich, dojeżdżać autem do szkoły, pracy czy na zakupy kompaktowy samochód będzie dla nas wystarczający. Biznesmen czy przedsiębiorca, który musi dbać o wizerunek i prestiż firmy powinien zdecydować się na wynajem większego samochodu, który będzie niezbędny przy wyjazdach służbowych czy podróżach. Samochody kompaktowe segmentu A zawsze będą tańsze jeżeli chodzi o wypożyczenie i eksploatację niż auta klasy premium.

5. Duże znaczenie ma lokalizacja wypożyczalni

Jeżeli chcemy zaoszczędzić na wynajmie, powinniśmy poszukać firmy wynajmującej samochody spoza centrum miasta, ponieważ zwykle usługi w centrach miast są droższe niż na obrzeżach aglomeracji

6. Zapytaj o Kartę Stałego Klienta

Jeżeli często korzystamy z usług wypożyczalni, warto zapytać czy można liczyć na Kartę Stałego Klienta. Do otrzymania takiej karty zazwyczaj trzeba jednak spełnić pewne warunki. Warunkiem jaki posiada wypożyczalnia aut z Warszawy MobiCars jest łączna kwota dotychczasowych bezszkodowych wynajmów, która musi wynosić nie mniej niż 3000 zł.

Kiedy dostaniemy już taka możemy wynająć auto z 10-procentową zniżką w dowolnym oddziale firmy.

Jeżeli tylko mamy czas, zawsze warto się chwilkę zastanowić i skorzystać z omówionych powyżej możliwości obniżenia kosztu wynajmu auta.


Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.