środa, 11 października 2017

Komputer samochodowy do diagnostyki – niezbędny w każdym warsztacie?

Komputer samochodowy do diagnostyki – niezbędny w każdym warsztacie?


Autor: Kamila Poręba


Warsztat samochodowy, chcący uchodzić za profesjonalny na dzisiejszym rynku warsztatów, nie obędzie się bez przynajmniej jednego, stale aktualizowanego oprogramowania diagnostycznego do samochodów.


Przede wszystkim współczesne samochody, a także cięższe pojazdy, jak autobusy, samochody ciężarowe, samochody dostawcze i wszelkie tego typu pojazdy, przesycone są elektroniką – nawet jeżeli mowa o starszych modelach samochodów, dostępnych w niskich cenach. Dzięki elektronice, użytkowanie samochodów czy pojazdów cięższych jest wygodniejsze i łatwiejsze niż kiedyś. Elektronika pozwala zwiększyć osiągi samochodów, ponadto korzystanie z pojazdów osiągnęło również wyższy standard bezpieczeństwa.

Elektronika w samochodach i pojazdach ma też jednak swoje minusy, mianowicie takie, że kiedy będziemy mieli do czynienia z usterką w samochodzie, samodzielnie, za pomocą podstawowych narzędzi (jak śruba czy młotek) nie będziemy w stanie tego naprawić. Dlatego warsztat samochodowy, czy warsztat naprawczy dla cięższych pojazdów musi być wyposażony w odpowiednie narzędzia – także takie, które usuwają usterki elektroniczne. Komputer samochodowy do diagnostyki to zatem produkt niezbędny w warsztacie, a jeżeli go brakuje – klienta z zepsutym samochodem można tylko odesłać do konkurencji – czego raczej wolelibyśmy przecież uniknąć.

Z każdym rokiem, nowe samochody, mają coraz więcej zelektronizowanych części, które w starszych modelach można było naprawić ręcznie. Chociażby nietrudne zadanie jakim jest wymiana klocków hamulcowych w samochodzie – jeżeli pojazd wyposażony jest w elektryczny hamulec postojowy, nie obędzie się bez testera diagnostycznego.

Nie jest powiedziane, że warsztat naprawczy, który nie zainwestuje w komputer samochodowy do diagnostyki, jest skazany na porażkę – taki warsztat również będzie istniał na rynku, obsługując tylko starsze modele samochodów. Jednakże – jak łatwo można się domyśleć – jeszcze kilka lat, a taki warsztat nie będzie nikomu potrzebny. Lepiej zatem już teraz pomyśleć o inwestycji w tester diagnostyczny i o przeszkoleniu pracowników w obsłudze – zanim będzie już za późno. Mimo, że tester, a następnie jego aktualizacja raczej będzie odczuwalnym dla warsztatu wydatkiem, szybko okaże się, że taka inwestycja naprawdę przynosi zyski. W związku z tym już teraz warto rozpocząć poszukiwanie dobrej jakości, profesjonalnego komputera samochodowego do diagnostyki - pozwoli to na większe zyski w warsztacie oraz efektywną pracę.




Komputer samochodowy do diangnostyki - sprawdź na http://www.jaltestpolska.com/pl/home

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

11 komentarzy:

  1. Myślę, że każdy powinien mieć nawet najprostszy komputer do diagnostyki, żeby chociaż podpiąć i usunąć podstawowe błędy z deski rozdzielczej

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnio miałem lapka "do diagnostyki" tyle ze nowe programy na xp nie pojda a win10 ma problem z 1gb ramu...

    OdpowiedzUsuń
  3. Teraz wydaje mi się że komputer to niezbędna rzecz. Każde auto ma w sobie tyle elektroniki że ciężko byłoby ogarnąć o co chodzi bez kompa.

    OdpowiedzUsuń
  4. Zastanawia mnie cały czas jak sprawują się te tańsze uniwersalne komputery, takie do domowego użytku. Samemu sprawdzać takie rzeczy też byłoby całkiem nieźle

    OdpowiedzUsuń
  5. Sądzę, że to teraz niezbędny element w warsztacie

    OdpowiedzUsuń
  6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  7. Obecnie chyba jednak warsztat musi być dobrze wyposażony jeśli chodzi o elektronikę. Takie nastały czasy. Fajny wpis - dzięki i pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  8. Bez dwóch zdań każdy szanujący się serwis samochodowy powinien posiadać komputer do diagnostyki. Mam nowoczesne auto i nie wyobrażam sobie tego, bym pojechał do mechanika, a ten takiego urządzenia nie posiadał. Dzięki takim urządzeniom mechanik i Klient od razu wie co się dzieje w samochodzie. Technologia rusza do przodu, więc wszystkie firmy również powinny się rozwijać :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Ten wpis jest bardzo interesujący

    OdpowiedzUsuń