wtorek, 25 grudnia 2012

Skup taksówek

Skup taksówek

Autorem artykułu jest Robert Wąsik


Wiele skupów samochodowych stara się nawiązać współpracę z różnymi firmami mającymi własna flotę. Na pograniczu pojazdu prywatnego i flotowego najczęściej znajdują się taksówki. Ostatni również one stały się dla skupów samochodowych cennym łupem.

Większość korporacji taksówkarskich bazuje na samochodach będących własnością kierowców. Dlatego też zazwyczaj brakuje im takiej opieki serwisowej, jaką mają pojazdy flotowe, wykorzystywane jedynie przez kilkanaście korporacji w Polsce. Co więcej, spora część taksówek to pojazdy, którym wszystkie możliwe gwarancje producentów czy serwisów skończyły się ładnych kilka lat temu. To w sposób oczywisty obniża ich wartość dla skupów, które nawet w stosunku do zwyczajnych samochodów coraz wyżej stawiają wiekową poprzeczkę. Wielu taksówkarzy już z racji samego wieku pojazdu nie ma szans na oddanie go na skup. Jest jednak pewna część, która może to zrobić, a właściciele skupów starają się tych kierowców do siebie przyciągnąć. Dlaczego?

Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę z tego, że taksówki mają nieraz olbrzymi przebieg. Samochód z takim przebiegiem to zmora każdego sprzedającego i koszmar kupującego. Wiele podzespołów jest już najzwyczajniej w świecie zużytych, jednak wszystkie są stosunkowo zadbane. Okoliczności zmuszają taksówkarzy do tego, aby każdy z nich był po trosze mechanikiem. To właśnie czyni z taksówek łakomy kąsek dla skupów aut. Nawet zużyty element daje się sprzedać z zyskiem, o ile jest zadbany i nie wymaga większych nakładów konserwacyjnych niż ewentualnie przesmarowanie i wymiana uszczelki.

Wiele taksówek, które służą kierowcom i pasażerom przez lata, przeszło już poważniejsze remonty. To właśnie one mogą powodować wzrost wartości samochodu na skupie. W niektórych taksówkach wymieniono właściwie wszystko, co miały pod maską. Na tym skup samochodów może sporo zarobić.

Z kolei kierowcy taksówek mają z tej współpracy również określone korzyści. Zgoda, kwota, jaką dostaną w skupie samochodów, zapewne ich nie usatysfakcjonuje. Z drugiej jednak strony, sprzedaż taksówki w całości to trudne wyzwanie, a z kolei demontaż i sprzedaż poszczególnych części jest wybitnie czasochłonny. Dlatego można przeciwstawić sobie nieco większy zysk z samodzielnej sprzedaży na części i wygodę wynikająca z korzystania ze skupów. W wielu przypadkach wygrywa właśnie skup samochodów.

---

Więcej dowiesz się na blogu: swiataut.wordpress.com

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz