wtorek, 25 grudnia 2012

Specjalistyczny skup samochodów flotowych

Specjalistyczny skup samochodów flotowych

Autorem artykułu jest Robert Wąsik


Większość z nas zna ideę skupu samochodów. Ponieważ jednak różnych typów pojazdów jest wiele, należy zdać sobie sprawę, że nie każdy skup aut będzie potencjalnie choćby zainteresowany naszą wyeksploatowaną osobówką. Szczególne znaczenie mają tu skupy samochodów firmowych.

Chodzi po pierwsze o klasyczne samochody flotowe. Wiele dużych przedsiębiorstw, a ostatnio także średnie firmy, inwestuje sporo we własną flotę. Samochodami firmowymi jeżdżą nie tylko menedżerowie, ale przede wszystkim przedstawiciele, sprzedawcy czy osoby odpowiedzialne za współpracę z kontrahentami. Praktycznie każda flota jest objęta programem serwisowym, dzięki któremu samochody te osiągają bardzo duże przebiegi i pozostają w niezłym stanie technicznym.

Aby jednak pozostać częścią floty, muszą pasować do wizerunku firmy i zarabiać na siebie. To oznacza, że pojazdy flotowe szybciej będą się starzały- niszczyły, zużywały, a także coraz bardziej odstawały od wizerunku profesjonalnej, dobrze zarządzanej firmy. Kiedy taka jeżdżąca wizytówka przestaje dobrze działać lub wyglądać, często czeka już na nią skup samochodów.

Firmy chętnie korzystają z ich usług dlatego, że ciężko jest sprzedać samochód flotowy, a poza tym zazwyczaj nie ma się nawet kto tym zająć. Ochrona serwisowa zaś sprawia, że nawet w chwili wycofania, są to samochody sprawne technicznie, co czyni z nich potencjalnie doskonałe źródło dochodu. Stąd też wiele skupów aut zabiega o możliwość odbierania pojazdów flotowych. Zazwyczaj są to dość popularne, niezbyt drogie modele, do których stale ktoś szuka części. Skup samochodów, który tego rodzaju zaplecze zaopatrzeniowe zdobędzie, może liczyć na całkiem wyraźny wzrost rentowności.

Samochody flotowe stanowią źródło dobrych jakościowo części zamiennych do samochodów, które wciąż jeżdżą po naszych drogach. Przeciętny wiek samochodu flotowego jest równy okresowi amortyzacji, czyli wynosi do pięciu lat. Oczywiście, niektóre floty są znacznie starsze, ale wciąż zdecydowanie młodsze od przeciętnego wieku samochodu na polskich ulicach. Stąd tak duże zainteresowanie samochodami flotowymi w skupach, które przygotowują specjalne warunki odkupu właśnie z myślą o przedsiębiorstwach posiadających własną flotę.

---

Więcej przeczytasz na blogu.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz