Zgodnie z obowiązującym prawem towarzystwo ubezpieczeniowe jest zobligowane do zwrócenia nam kosztów związanych z holowaniem pojazdu. Mamy jednak wyjątki od tej reguły. W przypadku jeśli na przykład auto holujemy do warsztatu rozsądnie oddalonego od miejsca zdarzenia, ubezpieczyciel nie będzie miał zastrzeżeń. Jednak jeśli poniesie nas wyobraźnia i będziemy holować pojazd z Gdańska do Kielc to prawdopodobnie firma ubezpieczeniowa będzie miała obiekcje do zwrotu kosztów za tą usługę.
W praktyce wygląda to tak, że to kierowca jest odpowiedzialny za wybór pomocy drogowej, mając tym samym na uwadze zminimalizowanie przy tym kosztów.
Ważne jest, aby nie popadać w skrajność ale zachować zdrowy rozsądek.
Najważniejsze, abyś zapamiętał po pierwsze, że holowanie to nic innego jak jeden z etapów likwidacji szkody a tym samym przysługuje Ci prawo zwrotu kosztów z tego tytułu z polisy OC, po drugie jeśli twój samochód brał udział w wypadku, kolizji nawet do 3 lat wstecz i nie wiedziałeś, że przysługuje Ci zwrot kosztów za holowanie pojazdu, bądź ubezpieczyciel odmówił zwrotu kosztów , masz prawo nadal się o nie ubiegać.
Świetny i bardzo wartościowy wpis. Podoba mi się.
OdpowiedzUsuńPodoba mi się ten wpis
OdpowiedzUsuńWarto jest posiadać ubezpieczenie z holowaniem. W sytuacji awarii zmniejsza to koszty.
OdpowiedzUsuńCiekawe informacje
OdpowiedzUsuńWiele tutaj interesujących i ważnych informacji.
OdpowiedzUsuńFajne zebrane wskazówki.
OdpowiedzUsuńPodoba mi się ten wpis
OdpowiedzUsuńZ pewnością skorzystam z tych przydatnych informacji.
OdpowiedzUsuńJak najbardziej jest to coś bardzo ważnego, ale jak dla mnie istotne jest również posiadanie kontaktu do pomocy drogowej. Wiem, że w każdej sytuacji zawsze mogę liczyć na https://pomocdrogowagdansk.pl/ więc tych fachowców każdemu polecam.
OdpowiedzUsuńInteresujący wpis
OdpowiedzUsuńDobrze jest to wszystko wiedzieć.
OdpowiedzUsuńTen wpis jest bardzo ciekawy
OdpowiedzUsuńCiekawy wpis
OdpowiedzUsuń